Cyklotrasa 45 km * (resp. 35 km) Bechyně - Stádlec - řetězový most - Čenkov - Želeč - Hlavatce - Vyhnanice - Sudoměřice u Bechyně - Bechyně

Z Bechyně vyjedete ve směru na Opařany (kolem benzínové pumpy) - Senožaty - Staré Sedlo - samota Sítiny - za touto samotou odbočit vpravo do Stádlce - stádlecké náměstí projedete rovně - zabočíte v pravém dolním konci kolem „Zámečku“ a pokračujete až na řetězový most přes řeku Lužnici - vystoupáte prudké serpentiny - Dobřejice - Čenkov (přetnete silnici II. tř. a poté i železnici spojující Bechyni s Táborem)
(Zde možnost zkrácení trasy o cca 10 km - na křižovatce před Čenkovem zahnete doprava a pokračujete přímo po frekventované silnici II tř. Tábor - Bechyně směrem - Všechlapy, Bechyňská Smoleč, Sudoměřice u Bechyně - Bechyně).
Pokračujete přímo do Želče - vesnici projedete a na křižovatce pojedete vpravo do Hlavatců - zde se na křižovatce dáte opět vpravo do Vyhnanic - projedete Černickou oborou kolem „Zámečku“ a golfového hřiště - Sudoměřice u Bechyně (vjíždíte na frekventovanou silnici II. tř.) - okolo letiště - Bechyně.


Zdroj: www.MestoBechyne.cz

Všechny uvedené trasy najdete na těchto turistických mapách : - Táborsko 1:100 000 (Kartografie), - Táborsko jih a střední Lužnice č. 76, 1:50 000 (KČT), - Písecko č. 71 1:50 000 (KČT)

Další odkazy:
Cyklostezky na serveru Jihočeský-kraj.cz
Popis červené trasy č. 0104 Tábor-Bechyně na serveru Domovina.cz