Stane se

Pozvánka na 25. zasedání zastupitelstva Jihočeského krajce

na čtvrtek 23. března 2023 od 10:00 hodin. Zasedání se koná v sídle Krajského úřadu Jihočeského kraje, ul. U Zimního stadionu 1952/2, České Budějovice, velký zasedací sál, 2. podlaží.

více na Městys Bernartice

Pozvánka na besedu "Večer na téma vysokohorská turistika"

V pátek 24.3.2023 od 18:00 v Hospodě u Hořejších

více na Obec Křenovice

Bechyňské schody - 1.4.2023

Klub českých turistů - odbor Bechyně zve všechny přátele zdravého pohybu na 48. ročník tradičního aprílovému běhání do BECHYŇSKÝCH SCHODŮ. Termín konání: sobota - 1. dubna 2023 Program: - 8:30 – 9:00 hod. zápis startujících dvojic (sraz účastníků nad schody do Zářečí, Klášterní ulice, pod bývalým domovem seniorů) - 9:00 hod. – zahájení závodu, start závodu podle věkových kategorií Bechyňské schody jsou závodem dvojic v běhu do schodů (jedna dvojice tvoří jeden soutěžní pár). V cíli rozhoduje čas pomalejšího. Pro účastníky budou připraveny tradiční chutné odměny a pamětní listy. Přijďte běhat, přijďte i povzbuzovat Od 17:30 hodin se v řídícím středisku stezky kolem Lužnice (Muzeum Turistiky, Široká ulice) uskuteční setkání členů bývalého turistického oddílu Ještěrky a přátel bechyňských schodů. Informace – Petr Káďa Chaloupek Telefon: 737 529 220, E-mail: bechyne.kct@seznam.cz; www.kct.bechynsko.cz

více na Klub českých turistů

Svaté obrázky 19. a 20. století - a velikonoční pohledy

Vernisáž výstavy proběhne ve středu 5. dubna 2023 od 18:00 hodin. PŘI VERNISÁŽI ZAZPÍVÁ PĚVECKÝ SOUBOR HLAHOL TÁBOR.

více na Galerie Františka Peterky

Pozvánka na HUBERTUS ZELENÉ PIVO

6.4.2023 od 16:00 v Hospůdce u Hořejších v Křenovicích

více na Obec Křenovice

Jak se dělá ZOO - Petr Fejk

19.4. 2023 od 18.00 hodin. Dvouhodinová talk show, plná výjimečných zkušeností a příběhů se zajímavými zvířaty a lidmi, doplněná o projekci unikátních fotografií a zakončená autogramiádou a prodejem knih s osobním věnováním. O těžkých začátcích, o povodni a o tom, jak se ze staré zoo stala jedna z 10 nejlepších na světě. Autorské čtení z knihy JAK SE DĚLÁ ZOO bývalého dlouholetého ředitele Zoo Praha.

více na Galerie Františka Peterky

Divadelní představení - scénické čtení - "ISTYKLÁL"

Městys Bernartice předpokládá, že představení (scénické čtení) ze života Vlasty Kálalové-di Lottiové proběhne v sobotu 6.5.2023 ve večerních hodinách v prostorách zahrady knihovny (rodný dům Vlasty Kálalové-di Lottiové). Pro více informací sledujte webové stránky městyse Bernartice a vývěsky.

více na Městys Bernartice

Děti rády kreslí a ryjí

Děti jsou naše naděje, platí to i o výtvarném světě. Vernisáž výstavy proběhne ve středu 7. 6. 2023 od 18:00 hod.

více na Galerie Františka Peterky

Setkání s tajemnem - PhDr. Arnošt Vašíček

13.9.2023 od 18.00 hodin. Přednáška se bude týkat záhadných jevů, mimozemských civilizací a tajemna, jež nás obklopuje. Na besedě s autorem návštěvníky čekají neuvěřitelná fakta, tajemné nálezy, paranormální úkazy, utajené skutečnosti, historické otazníky, překvapivé hypotézy, přísně tajné konspirace. Spisovatel a záhodolog arnošt Vašíček je autorem řady knih o tajemnu a televizních seriálů Ďáblova lest, Ztracená brána, Strážce duší a Planeta záhad.

více na Galerie Františka Peterky

4 generace Boudů

Výstava o jedinečné dynastii v českém výtvarném světě: Cyril Bouda - Jiří Bouda - Martin Bouda - Matěj a Anežka Boudovi Vernisáž se bude konat ve středu 20. 9. 2023 od 18 hodin.

více na Galerie Františka Peterky

Králové Šumavy Rudolfa Kalčíka

4.10. 2023 od 18.00 hodin. Kus šumavské historie, přetvořený v příběh, film a novelu. Nikoliv náhodou jeden z prvých příslušníků Pohraniční stráže. Filmové a literární zpracování jednoho z nejznámějších šumavských příběhů, neodmyslitelně spjatého s poválečnou situací v Československu. Co a jak ovlivnilo Rudolfa Kalčíka při psaní románu, že pozměnil původně zamýšlenou linii vypravování, se posluchači dozví na přednášce Mgr. Martina Tichého z Ústavu pro studium totalitních režimů Praha.

více na Galerie Františka Peterky

Jiří Krampol 85

25.10.2023 od 18.00 hodin. Nový zábavný pořad plný veselého vyprávění, vtipů, a písniček. Učinkují Jiří Krampol, Šimon Pečenka a Josef Hejman.

více na Galerie Františka Peterky

Advent s Malšickou paličkou

Workshop a vernisáž proběhne ve středu 29. 11. 2023.

více na Galerie Františka Peterky

Stalo se

Dětský maškarní rej

více na Obec Dražíč

Ohlédnutí za 12. ročníkem BERNARTICKÉ HELIGÓNKY, tradičním a přátelským festivalem dobré nálady a hezké písničky

V sobotu 25. února 2023 se konal již 12. ročník setkání heligónkářů pod názvem "Bernartická heligónka" v Bernarticích (okres Písek). Se začátkem pořadu ve 14:00 hodin se v místní sokolovně rozezněly první tóny krásné lidové muziky.

více na Městys Bernartice

"Den otevřených dveří" v novém bytě nad zdravotním střediskem

Městys Bernartice představil veřejnosti nově vybudovaný byt nad zdravotním střediskem v Bernarticích. V sobotu 4.2.2023 mezi 10:00 a 12:00 si novou půdní vestavbu bytu prohlédli naši občané.

více na Městys Bernartice

Formuláře ke stažení

více na Obec Vlastiboř

Poplatky

více na Obec Vlastiboř

Silvestrovský pochod

V 13:30 z Bernartického nádraží odstartoval tradiční, již 23.ročník Silvestrovské pochodu.

více na Městys Bernartice

Naháňka na černou zvěř 17.12.2022

více na Obec Dražíč

Tepelné čerpadlo v budově pohostinství a obchodu

Z Programu obnovy venkova Jihočeského kraje v roce 2022 byla podpořena akce “Tepelné čerpadlo v budově pohostinství a obchodu”. Celkové výdaje akce činí 458.006,88 Kč. Poskytnuta byla dotace ve výši 255.000 Kč.

více na Obec Křenovice

POV 2022

Oprava veřejného osvětlení 2.etapa


Nákup vybavení pro JSDH Křenovice

Tato akce byla spolufinancovaná z Dotačního programu Jihočeského kraje "Neinvestiční dotace pro jednotky SDH obcí Jihočeského kraje" Celkové náklady: 77.633,-Kč. Neinvestiční dotace ve výši: 50.000,-Kč (kalové čerpadlo, plovoucí čerpadlo, motorová pila)

více na Obec Křenovice

27.8.2022 od 20.00 hod. Areál TJ Malšice - Putovní letní kino - Český film Srdce na dlani

více na Knihovna Malšice

Vandalové zničili nově vysazený ovocný stromek v aleji do Kryslí

Koncem měsíce června 2022 se vandalové projeli ukradeným vozem po poli v lokalitě pod novým hřbitovem. Cestou trefili a zničili nově vysazený ovocný stromek v aleji na cestě do Kryslí (červeně značená turistická cesta). Tohle je bez dalšího komentáře. .... na podzim vysadíme nový stromek. Petr Chaloupek - předseda odboru

více na Klub českých turistů